ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

صندلی چوبی اپن

صندلی چوبی اپن

در بیشتر خانه‌های امروزی، آشپزخانه‌ها به صورت اپن ساخته می‌شوند و استفاده از صندلی اپن محبوبیت روزافزون یافته است. صندلی‌های اپن انواع مختلفی دارند و صندلی چوبی اپن یکی از محبوب‌ترین انواع آن است، زیرا تقریباً با هر نوع چیدمانی هماهنگ است و هیچ‌گاه محبوبیت خود را از دست نمی‌دهد.

مزایای خرید یک صندلی چوبی اپن

صندلی اپن کاربردهای فراوانی در منزل شما خواهد داشت. به عنوان مثال، با غذا خوردن روی صندلی اپن مجبور نیستید تا برای هر وعده غذایی میز غذا را بچینید و بعد آن را تمیز کنید. علاوه بر این، این امکان برای شما ایجاد خواهد شد که صندلی اپن را به جزء اصلی از اجزای چیدمان منزل خود تبدیل کنید.

در صورتی که بخواهید وسیله‌ای به منظور زیباتر کردن آشپزخانه خود خریداری کنید، می‌توانید به صندلی چوبی اپن به عنوان یک گزینه مناسب نگاه کنید. این نوع صندلی‌ها در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار یافت می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به چیدمان آشپزخانه خود رنگ و طرح مناسب را انتخاب کنید.

صندلی چوبی اپن؛ گزینه‌ای متنوع

صندلی چوبی اپن هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود و با سبک‌های مختلف چیدمان همخوانی دارد و یکی از گزینه‌های مورد انتخاب افراد با سلیقه‌های مختلف است. این نوع صندلی را می‌توان هم در یک خانه با سبک چیدمان سنتی و هم در خانه‌ای به سبک مدرن قرار داد. صندلی چوبی اپن هم برای استفاده در جمع‌های دوستانه مناسب است و هم می‌توان آن را در میهمانی‌های رسمی استفاده کرد.

صندلی چوبی اپن تنوع بسیار داشته و یکی از راحت‌ترین انواع صندلی‌هاست. شما می‌توانید از آن هنگام صرف میان وعده یا نوشیدنی همراه خانواده و دوستان خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید هنگام برگزاری مهمانی، صندلی چوبی اپن خود را به اتاق نشیمن برده و جای بیشتری برای نشستن مهمانان خود ایجاد کنید.

چگونه یک صندلی چوبی اپن با رنگ مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب صندلی چوبی اپن باید به نکات مختلفی توجه داشت. در وهله نخست، باید به رنگ و پس‌زمینه صندلی در آشپزخانه خود دقت کنید و تصمیم بگیرید که کدام ترکیب رنگ و کدام رنگ از صندلی چوبی اپن برای آشپزخانه شما مناسب‌تر است.

در صورتی که بخواهید آشپزخانه شما ظاهری باز و فضایی آزاد داشته باشد، بهتر است از صندلی چوبی اپن با رنگ سفید در یک آشپزخانه با رنگ غالب سفید استفاده کنید. برای یک آشپزخانه با رنگ غالب تیره نیز صندلی اپن چوبی با رنگ سفید یا بژ پیشنهاد می‌شود. استفاده از این صندلی‌ها به آشپزخانه شما ظاهری کاملاً جدید می‌بخشد و زندگی را در آن به جریان می‌اندازد.

اندازه صندلی چوبی اپن باید چقدر باشد؟

پس از اینکه رنگ مناسب برای صندلی خود را انتخاب کردید، باید به اندازه صندلی مورد نظر خود فکر کنید. این موضوع را می‌توانید با توجه به مقدار فضایی که برای قرار دادن صندلی در کنار آشپزخانه اپن شما وجود دارد و همچنین ارتفاع پیشخوان آشپزخانه خود تعیین کنید. ارتفاع صندلی چوبی اپن باید متناسب با ارتفاع پیشخوان آشپزخانه تا زمین باشد. پشتی صندلی نیز باید به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر از پیشخوان فاصله داشته باشد.

 

ادامه مطلب

راهنمای تهیه صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس

تجهیز اتاق کنفرانس با میز مناسب یک چیز است، اما پیدا کردن صندلی مناسب برای این اتاق مسئله‌ای به‌کل متفاوت است. قبل از تجهیز اتاق کنفرانس به این موضوع فکر کنید که می‌خواهید چند نفر را در این اتاق جا دهید و اتاق کنفرانس شما قرار است چه حسی را به افراد منتقل کند. سپس راهنمای ما را برای خرید صندلی کنفرانس بخوانید.

صندلی کنفرانس

چند صندلی کنفرانس نیاز دارم؟

 

 قبل از خرید صندلی کنفرانس، باید میز کنفرانس را تهیه کنید. تعداد صندلی‌هایی که می‌توانید در اتاق کنفرانس جا دهید به سایز میز شما بستگی دارد. با یک حساب سرانگشتی معمولاً عرض میز به فوت (هر فوت حدوداً ۳۰ سانتی‌متر است)، تعداد صندلی‌هایی می‌شود که دور میز جا می‌شوند. مثلاً میزی با عرض ۴ فوت (۱۲۰سانتی‌متر) می‌تواند ۴ صندلی کنفرانس را دور خود جا دهد.

با توجه به فضای موجود در اتاق می‌توانید تعدادی صندلی کنار دیوارها هم اضافه کنید. این صندلی‌ها فضاهایی را برای اتاق‌های کنفرانس بزرگ‌تر ارائه می‌کنند که وقتی صندلی‌های دور میز پر شده‌اند افراد از آن‌ها استفاده کنند.

با این حال دقت کنید دور میز حداقل ۶۰ سانتی‌متر فضای خالی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

به چه نوعی از صندلی کنفرانس نیاز دارم؟

صندلی‌های کنفرانس ظاهری شبیه صندلی‌های میز تحریر یا صندلی‌های اداری دارند. پس تفاوتشان چیست؟ در حقیقت، بیشتر صندلی‌های میز تحریر می‌توانند به‌عنوان صندلی کنفرانس استفاده شوند و به عکس، اما صندلی‌های کنفرانس مشخصات متمایزکننده‌ای هم دارند.

همچنین صندلی‌های اداری، اگر دسته‌های ثابت و تنظیمات ارگونومیک کمی داشته باشند، به‌ عنوان صندلی کنفرانس شناخته می‌شوند. دسته‌های ثابت به این دلیل است که فرد در طول کنفرانس راحت باشد و حواسش پرت نشود.

همچنین تنظیمات ارگونومیک باید کم باشد تا از ایجاد سر و صدا در کنفرانس به وسیله دکمه‌ها و دسته‌ها جلوگیری شود. صندلی‌های کنفرانس عموماً فقط گزینه تنظیم ارتفاع دارند. به یاد داشته باشید برای اتاق کنفراس خود می‌توانید از صندلی‌های با سایز معمولی یا صندلی‌های بزرگ و بلند استفاده کنید.

 صندلی‌های بزرگ به این دلیل استفاده می‌شوند که افراد قدبلند یا سنگین‌وزن در آن راحت باشند. این صندلی‌ها معمولاً افراد با وزن ۱۳۰ کیلوگرم و بیشتر را ساپورت می‌کنند.

صندلی کنفرانس متناسب با فرهنگ کسب و کار شما

وقتی بتوانید به این سؤال که «فرهنگ کسب و کار شما چگونه است؟» پاسخ دهید، می‌توانید مبلمان و صندلی کنفرانس متناسب با آن را پیدا کنید.

اگر فرهنگ کسب و کار شما بیشتر سبک رسمی و سنتی دارد، صندلی‌های سنتی گزینه خوبی برای شماست. روکش‌های چرمی، روکش‌های دکمه‌دار و یراق‌های پونزی می‌توانند از جمله مشخصه‌های این صندلی‌ها باشند.

اما اگر کسب و کار شما فضایی مدرن و خلاقانه داشته باشد، صندلی‌های اتاق کنفرانس شما هم باید متناسب با این فضا باشد. بنابراین از خرید صندلی‌های سبک سنتی خودداری کنید و به دنبال طرح‌های جدید و متفاوت باشید.

با این حال فضای مدرن و خلاق با فضای پرانرژی و غیررسمی و دوستانه متفاوت است. بعضی کسب و کارها بیشتر به دنبال سریع‌تر انجام دادن کارها به بهترین حالت هستند و نمی‌خواهند وقت خود را برای ایده‌های دکوراسیون و جزئیات آن تلف کنند.

این کسب و کارها عموماً ترجیح می‌دهند برای اتاق‌های کنفرانس صندلی‌هایی با روکش‌های مشبک بگیرند که افراد در طول جلسه گرمشان نشود یا خسته نشوند.


 

ادامه مطلب

صندلی کامپیوتر طبی

صندلی کامپیوتر طبی

افراد معمولاً بیشترین زمان را در محیط کار خود سپری می‌کنند و یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که می‌تواند بر سلامت آن‌ها تأثیر بگذارد، انتخاب مبلمان اداری است. طبق آخرین مطالعات و بررسی‌های پزشکی، نادرست نشستن روی صندلی اداری برای مدت زمان طولانی ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد. در واقع، برخی از پزشکان معتقدند که نشستن بیش از حد روی صندلی کامپیوتر حتی از سیگار کشیدن هم برای سلامتی افراد مضرتر است. بسیاری از افرادی که مشاغل اداری دارند، با مشکلاتی مانند نامتوازن بودن ستون فقرات، درد مفاصل، درد گردن و دیسک کمر دست و پنجه نرم می‌کنند. بنابراین، بهتر است با انتخاب یک صندلی کامپیوتر طبی از امکان ابتلا به بیماری‌های مختلف بکاهید.

تأثیر نشستن روی صندلی کامپیوتر طبی بر سلامت شما

بر اساس دو پژوهش مختلف که در سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۳ در سطح جهان منتشر شد، زمانی که افراد روی صندلی‌های ارگونومیک، که قابلیت تنظیم هم داشته باشند، فعالیت می‌کنند، تا ۱۷% کارایی آن‌ها افزایش می‌یابد.

 انتخاب صندلی کامپیوتر طبی مناسب برای کارمندان زمانی که با آموزش‌های لازم در این رابطه همراه شود، می‌تواند در کاهش خطراتی که در رابطه با سلامتی آن‌ها وجود دارد، مؤثر باشد. حتی اگر شما در حال حاضر، به طور مثال در ناحیه مچ دست یا کمر خود مشکلی نداشته باشید، نشستن روی یک صندلی کامپیوتر طبی به شما در حفظ حالت مناسب برای جلوگیری از فشار بر ستون فقرات و کمر، درد در ناحیه مچ دست و حتی ضایعات نخاعی کمک می‌کند.

صندلی کامپیوتر طبی

امکان تنظیم صندلی کامپیوتر طبی؛ توصیه پزشکان

 

بنابر توصیه پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، بهتر است برای دفتر کار خود یک صندلی کامپیوتر طبی مناسب که در آن امکانات برای تنظیمات مختلف برای حفظ حالت صحیح نشستن وجود دارد، انتخاب کنید.

از جمله این امکانات می‌توان به چرخ‌های پنج‌پر، پشتی منحنی یا متناسب برای تکیه دادن افراد مختلف، دسته‌های نرمی که قابلیت تنظیم عرض و ارتفاع آن‌ها وجود داشته باشد، بدنه هیدرولیک برای تنظیم حرارت صندلی و امکان تنظیم شیب صندلی برای انتقال بخشی از وزن فرد به پشتی صندلی اشاره کرد.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در اکثر صندلی‌های اداری وجود دارد این است که افراد نمی‌توانند به راحتی روی آن حرکت کنند. با این وجود، بدن انسان به طور طبیعی مرتباً وضعیت خود را آن قدر تغییر می‌دهد تا به راحت‌ترین حالت ممکن برای خود برسد.

با قرار دادن بازوها به سمت عقب بدن بیشتر از قبل به راحتی مورد نظر خود می‌رسد و حالت‌های بیشتری برای راحت نشستن وجود خواهد داشت. دسته‌های صندلی نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند و در صورتی که دارای قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه باشند، امکان قرار گرفتن بازوها در هر حالتی را فراهم می‌کند. همچنین، دسته‌های برخی از انواع صندلی‌ کامپیوتر طبی سه بعدی هستند و می‌توانید ارتفاع آن را تنظیم کنید یا آن را متناسب با سبک نشستن خود به عقب یا جلو حرکت دهید.

به منظور انتخاب صندلی کامپیوتر طبی مناسب بهتر است ابتدا با شرکت‌های معتبر که در این زمینه فعالیت می‌کنند و محصولات آن‌ها آشنا شوید و سپس گزینه مناسب را برای محل کار خود خریداری کنید.

 

ادامه مطلب

نکاتی درباره خرید مبلمان اداری مدرن

مبلمان اداری مدرن

خرید مبلمان و وسایل اداری نیاز به برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری دارد. انتخاب مبلمان اشتباه بر کسب و کار شما و بهره‌وری کارمندانتان تأثیر منفی می‌گذارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم نکاتی را که در اینجا آورده‌ایم مطالعه کنید تا موقع خرید مبلمان اداری مدرن برای دفتر کارتان بدانید دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید.

مبلمان اداری مدرن

راحتی را در اولویت قرار دهید

شما برای بهره‌وری بیشتر به میز و صندلی راحت و ارگونومیک نیاز دارید. بعضی از افراد موقع خرید فقط به ظاهر و استایل مبلمان و وسایل نگاه می‌کنند بدون اینکه به موارد عمیق‌تری فکر کنند. پس با نگاه دقیق به جنبه‌ راحتی مبلمان اداری از مرتکب شدن این اشتباه خودداری کنید.

 به یاد داشته باشید داشتن دفتر کاری زیبا، وقتی کارمندان در آن بهره‌وری نداشته باشند، ‌بی‌فایده است. بنابراین همیشه قبل از خرید مبلمان اداری حتماً آن‌ها را تست کنید. ده دقیقه روی صندلی‌ها بنشینید و سطح راحتی آن‌ها را ارزیابی کنید.

 دسته‌ها، پشتی، پایه‌ها و نشیمن‌گاه را چک کنید تا مطمئن شوید درست کار می‌کند و راحت است یا نه. کار مشابهی را درباره میزها هم انجام دهید. مثلاً سعی کنید پشت آن بنشینید و بنویسید، دست‌هایتان را به راحتی روی آن قرار دهید و... .

رنگ مبلمان اداری مدرن

توجه به رنگ مبلمان اداری ضروری است چراکه ارتباط مستقیمی با میزان بهروه‌وری و موفقیت کارمندان دارد. رنگ‌های سرد مثل آبی یا خاکستری برای فضاهای اداری مناسب‌ترین رنگ‌ها هستند.

 رنگ آبی به افراد برای کار کردن انگیزه می‌دهد. در عین حال می‌توانید کمی رنگ نارنجی هم به برخی جاها اضافه کنید تا به فضا مقداری روح و تعادل بدهد.

آبی همچنین احساس اعتماد و تمایل به معاشرت و همکاری را افزایش می‌دهد و آرامش‌بخش است که برای کاستن از تنش فضاهای کاری مناسب است. رنگ‌های دیگری که می‌توانید استفاده کنید، خاکستری، زرد، قرمز و سبز است.

کاربردی بودن

توجه به کاربرد مبلمان اداری بر ظاهر آن ارجح است. شاید به دفتر کاری بروید که ظاهرش عالی باشد، مثلاً یک صندلی زیبای سبز روشن یا میز بنفش داشته باشد. اما دفتر شما می‌تواند یا ظاهری استاندارد کارایی بهتری داشته باشد.

آنچه نیاز دارید مبلمانی است که کارکرد لازم را به شما ارائه دهد و در روند کار شما و کارمندانتان خللی وارد نکند. همچنین مکانی که قرار است مبلمان اداری مدرن خود را در آن قرار دهید مهم است. با انتخاب مبلمانی که بیشترین فضای خالی را برای رفت و آمد بین آن‌ها به شما بدهد، فضایتان را افزایش دهید.

درهم برهمی را به حداقل برسانید

دفتر کار تمیز و منظم فاکتور مهمی برای بهروه‌وری کارمندان است. این موضوع باعث می‌شود مغز شما به خوبی کار کند و متمرکز بماند. بنابراین مطمئن شوید مبلمان اداری مدرن شما چنین مشخصه‌ای را دارا باشد؛ به این معنی که باید فضای کافی برای وسایل اداری شما داشته باشد.

مثلاً یک میز باید کشوها و قفسه‌هایی داشته باشد که بتوانید وسایلی را که به طور مداوم به آن‌ها نیاز دارید در آنجا بگذارید. این فضاها سطح روی میز شما را خلوت می‌کند و باعث می‌شود، موقع نوشتن یا کار با لپ‌تاپ بهره‌وری شما افزایش یابد.

مبلمان اداری نیلپر سال‌هاست که آزمون خود را در بازار با موفقیت پشت‌سر گذاشته است. برای نگاهی به تنوع آن به صفحه محصولات اداری نیلپر بروید.

 

 
ادامه مطلب

چگونه رنگ مبلمان خود را انتخاب کنیم؟

رنگ مبلمان

چیدمان خانه می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و در عین حال سخت باشد: وقتی با فضاهای خالی بزرگی روبه‌رو می‌شوید که نمی‌دانید چطور آن‌ها را پر کنید، چه نوع مبلمانی و با چه چیدمانی را بخرید، چه تابلویی را به کدام دیوار وصل کنید و... . یکی از این موارد که تصمیم‌گیری درباره آن مهم است، انتخاب رنگ مبلمان خانه است، به ویژه اگر درباره آن اطلاعاتی نداشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب رنگ مبلمان این چند نکته را مطالعه کنید.

انتخاب رنگ مسئله‌ای شخصی است

قبل از هر چیز باید بدانید رنگ‌ها چقدر روی احساسات شما تأثیرگذارند. برخی همبستگی‌های علمی و ثابت‌شده در این خصوص وجود دارد، مثلاً رنگ زرد باعث می‌شود مثبت‌اندیش و امیدوار باشید یا آبی احساس آرامش و صلح درونی به شما می‌دهد.

 اما این تأثیرها می‌تواند شخصی و در افراد مختلف متفاوت باشد. برای مثال رنگ تخت شما در کودکی فیروزه‌ای بوده است و به همین علت این رنگ حس خوبی به شما می‌دهد و آن را دوست دارید.

 یا از رنگ دیگری خاطره بدی دارید و هر بار آن را می‌بینید حس بدی به شما دست می‌دهد. بنابراین ارتباط شخصی شما با رنگ‌هاست که باید تعیین کند چه رنگی را می‌خواهید در خانه‌تان و برای مبلمان خود استفاده کنید. در واقع آسایش فردی همیشه بر مُد یا قواعد ارجح است.

رنگ دیوار اولویت دارد یا رنگ مبلمان؟

وقتی دارید درباره انتخاب و خرید مبلمان و اثاثیه خانه فکر می‌کنید، احتمالاً وسوسه می‌شوید قبل از هر چیز کل خانه را رنگ بزنید.

شاید به نظر برسد رنگ دیوارها پایه خوبی برای تصمیم‌گیری درباره رنگ مبلمان و وسایل دیگر باشد. اما آیا این موضوع همیشه درست است؟

پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید دیوارها را سفید کنید، حرفی نیست. ولی اگر به دنبال رنگ‌های دیگری به جز سفید هستید، دست نگه دارید!

انتخاب مبلمان به شما کمک می‌کند بهتر و راحت‌تر بتوانید رنگ دیوارتان را انتخاب کنید. تصور کنید دیوارهایتان را رنگ زده باشید و در فروشگاه مبل عاشق مبلمان و کاناپه‌ای شوید که رنگ‌هایش محدود باشد و با رنگ دیوار شما هماهنگ نباشد.

 در این صورت یا باید از خیر مبلمان مورد علاقه‌تان بگذرید یا رنگ دیوارها را عوض کنید. پس به یاد داشته باشید که همیشه اولویت با رنگ مبلمان ست.

با این حال خوب است دقت کنید گاهی با تغییر کوچکی مثل اضافه کردن یک کوسن رنگی یا میز می‌توانید میان رنگ‌ها هماهنگی ایجاد کنید. خرید کوسن یا میز قطعاً کار راحت‌تری در مقایسه با تغییر رنگ دیوارهاست.

در دام پینترست نیفتید

پینترست جایی عالی برای دریافت اطلاعات و ایده‌ است. بسیاری از افراد ساعت‌ها مشغول اسکرول کردن اکانت پینترست خود هستند. با این حال این شبکه می‌تواند شما را به راحتی به دام ایده‌های نشدنی بیندازد.

حتماً شما هم عکس‌های بسیاری را از اتاق‌های سفید با صندلی‌های چرمی پروانه‌ای پین کرده‌اید. اما این صندلی‌ها چقدر راحت‌اند؟ یا تمیز نگه‌داشتن اتاق‌های سفید چقدر امکان‌پذیر و راحت است؟ احتمالاً شما هم مثل اکثر افراد ترجیح می‌دهید خانه‌تان کاربردی و راحت باشد تا اینکه صرفاً زیبا باشد.‌

 

 

ادامه مطلب

عوامل مؤثر بر قيمت صندلی اپن

قیمت صندلی اپن

امروزه با کوچک‌تر شدن فضای داخلی آپارتمان‌ها و با توجه به اینکه بیشتر آشپزخانه‌ها به صورت اپن ساخته می‌شوند، دیگر در کمتر خانه‌ای از میز و صندلی غذاخوری استفاده می‌شود. در عوض، شاهد افزایش کاربرد صندلی‌های اپن در کنار کانتر آشپزخانه‌ها هستیم. از این طریق هم از فضای داخلی منزل بیشتر استفاده می‌شود و هم از سبک مدرن به کار رفته در این نوع از صندلی‌ها بیشتر بهره می‌برند. برای انتخاب صندلی اپن مناسب بهتر است ابتدا به وب‌سایت‌های معتبر در این زمینه مراجعه و با توجه به اندازه، طرح، رنگ و قیمت صندلی اپن و مقایسه آن با سایر انواع صندلی مشابه در بازار در این رابطه تصمیم‌گیری کنید. همچنین، بهتر است پیش از خرید صندلی اپن مد نظر خود به چیدمان آشپزخانه و نحوه قرارگیری صندلی انتخابی خود در آن توجه کنید.

قیمت صندلی اپن به موضوعات مختلفی بستگی دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

جنس صندلی؛ مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت صندلی اپن

همانند سایر وسایل و مبلمان، جنس صندلی تأثیر مستقیمی بر قیمت صندلی اپن می‌گذارد. معمولاً قیمت صندلی‌هایی که در ساخت آن‌ها از چرم طبیعی یا مصنوعی استفاده شده، کمتر از قیمت صندلی‌های چوبی است.

 البته این موضوع به جنس چوب یا چرم به‌ کار رفته در صندلی نیز بستگی دارد و هر چه جنس مواد به‌ کار رفته در صندلی بهتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم یک صندلی با کیفیت بالا بخرید تا بتوانید برای مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

تأثیر سبک طراحی صندلی اپن بر قیمت آن

عامل مهم دیگری که بر قیمت صندلی اپن تأثیر می‌گذارد، سبک طراحی آن است. امروزه در طراحی داخلی منازل گرایش بیشتری به سبک مدرن وجود دارد؛ در نتیجه، افراد بیشتر از گذشته به چیدمان منازل خود مطابق با این سبک علاقه نشان می‌دهند.

 بر همین اساس، استقبال بیشتری از صندلی‌ها با طراحی به سبک مدرن می‌شود. به همین دلیل، قیمت صندلی اپن با طرح‌های مدرن بیشتر از سایر انواع صندلی‌های اپن است.

راحتی صندلی اپن

برخی از افراد زمان بیشتری را روی صندلی اپن می‌گذرانند. ممکن است کانتر آشپزخانه شما علاوه بر اینکه یک میز ناهارخوری است، نقش میز مطالعه را هم در منزل شما داشته باشد. به همین علت، راحتی صندلی اپن بسیار اهمیت دارد و نباید از کنار آن به سادگی گذشت. برخی از صندلی‌های اپن دارای امکاناتی مانند جک‌ هستند که با استفاده از آن می‌توان ارتفاع صندلی را تا میزان دلخواه تغییر داد. همچنین در برخی از صندلی‌ها از مکانیزم فنری تغییر زاویه پشتی متناسب با وزن بدن استفاده شده است.

برخی از صندلی‌های اپن نیز دارای امکانات دیگر مانند جاپایی جهت قرار گرفتن پا و ایجاد راحتی بیشتر حرکت، امکان هماهنگی پشتی و نشیمن به صورت مماس بر بدن طبق اصول ارگونومی و یا تغییر زاویه خودکار زاویه پشتی و نشیمن مطابق با نیروی اعمال شده تا چند درجه هستند.

این صندلی‌ها معمولاً راحت‌تر از سایر انواع صندلی اپن ساخته می‌شوند و قیمت بالاتری نیز نسبت به سایرین دارند.

در صفحه محصولات نیلپر با قیمت صندلی‌های اپن نیلپر و دیگر خصوصیات آن‌ها آشنا شوید.

 

 

ادامه مطلب

استفاده از صندلی گردان در چیدمان

صندلی گردان

معمولاً اولین چیزی که در یک محیط اداری توجه ارباب رجوع را به خود جلب می‌کند، مبلمان اداری و سبک چیدمان آن است. بنابراین، انتخاب وسایل و مبلمان اداری و طرز قرار دادن آن‌ها اهمیت بسیاری دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

امروزه صندلی گردان به یکی از مهم‌ترین اجزای مبلمان اداری تبدیل شده و تقریباً در هر اداره و شرکتی می‌توانید یکی از انواع آن را ببینید. صندلی گردان انواع مختلفی دارد، اما به دو دسته اصلی صندلی‌های مدیریتی و صندلی‌های کارمندی تقسیم می‌شود.

صندلی گردان مدیریتی معمولاً راحت‌تر از صندلی گردان کارمندی است و جنس آن مرغوب‌تر است.

ایجاد یک تصویر حرفه‌ای در محل کار

از نظر کارشناسان طراحی داخلی، وجود یک صندلی گردان پیشرفته و مطابق با مد روز، دفتر کار شما را به یک محیط شیک و حرفه‌ای تبدیل می‌کند. علاوه بر این، با استفاده از یک صندلی گردان پیشرفته یک محیط کار جذاب ایجاد می‌کنید که گردش کار سریع‌تری داشته و روحیه افراد در آن بیشتر است.

 البته لازم نیست که صندلی شما طراحی خاص داشته باشد، بلکه یک صندلی گردان با طراحی زیبا و ساده و رنگی متناسب با دفتر کارتان می‌تواند بهترین گزینه باشد. در این صورت، محیط کار شما ساده، شیک و در عین حال حرفه‌ای به نظر می‌رسد و کار کردن در آن لذت‌بخش خواهد بود.

بهترین صندلی گردان را برای خود انتخاب کنید

اولین موضوعی که باید در انتخاب صندلی گردان در نظر داشت، جنس صندلی است. صندلی گردان اغلب در انواع مختلفی به فروش می‌رسند و هر کدام جنس مختلفی دارند. جنس صندلی‌های گردان ممکن است از پلی وینیل کلراید (نوعی پلاستیک)، چرم و یا پلی‌استر باشد.

همچنین، برخی از این صندلی‌ها از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند که با محیط زیست سازگاری بیشتری دارند. پیشنهاد می‌شود که پیش از خرید صندلی گردان، جنس آن را بررسی کنید تا صندلی انتخابی شما سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته باشد.

موضوع بعدی در انتخاب صندلی گردان، اندازه آن است. در صورتی که کارمندان قد و وزن یکسانی داشته باشند، انتخاب صندلی گردان کار ساده‌ای خواهد بود. البته در ساخت صندلی گردان معمولاً وزن و قد افراد به طور متوسط در نظر گرفته می‌شود و صندلی‌های مختلف معمولاً اختلاف اندکی در عرض نشیمن و پشتی و ارتفاع دارند.

 بیشتر صندلی‌های گردان قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می‌توان آن‌ها را متناسب با ارتفاع میزهای مختلف تنظیم کرد. صندلی‌های گردان مختلف معمولاً امکانات متفاوتی دارند. با توجه به نیازهای خود می‌توانید بهترین نوع صندلی گردان را برای محل کار خود انتخاب کنید.

 راحتی صندلی گردان

صندلی گردان محبوب‌ترین نوع از صندلی‌های اداری است. دلیل این موضوع هم راحتی بالای این صندلی‌ها و حرکت راحت‌تر آن‌هاست. هر چه صندلی گردان انتخابی شما راحت‌تر باشد، کارمندان احساس آرامش بیشتری کرده و در نتیجه، کارایی آن‌ها افزایش می‌یابد.

از آنجایی که کارمندان بیشترین وقت خود را روی صندلی به انجام کار‌های مختلف می‌گذرانند، انتخاب یک صندلی گردان ارگونومیک مناسب باعث کاهش دردهای مزمن در ناحیه کمر و پا خواهد شد. همچنین، این موضوع باعث کاهش هزینه‌های مربوط به سلامت افراد و مشکلاتی می‌شود که ناشی از طرز نادرست نشستن آن‌ها روی صندلی است.

 

 

 

 
ادامه مطلب

انواع مبل راحتي جديد در سال 2019

انواع مبل راحتی جدید

در سال ۲۰۱۹، برترین شرکت‌های ساخت مبلمان در طراحی انواع مبل راحتی جدید، آسایش و رضایت مشتریان خود را هدف قرار داده‌اند. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای انتخاب یک مبل راحتی مدرن باید در نظر داشته باشید، اشاره می‌کنیم.

مهم‌ترین ویژگی‌های انواع مبل راحتی جدید و مدرن

در خرید انواع مبل راحتی جدید باید به ویژگی‌های مختلف آن مانند اندازه، کاربرد، دوام، راحتی و به‌روز بودن آن توجه کنیم.

انواع مبل راحتی جدید

اندازه مبل راحتی

زمانی که به دنبال یک مبل راحتی جدید هستید، بدون توجه به چیدمان اتاقی که مبل در آن قرار می‌گیرد، مقیاس مبل راحتی هم به اندازه طراحی و ساخت آن اهمیت می‌یابد. در واقع، برای خرید مبل راحتی باید به این مسئله که مبل را چگونه می‌توانید در کنار سایر وسایل اتاق قرار دهید، توجه کنید. بر این اساس، اندازه مبل راحتی شما ممکن است کوچک یا بزرگ شود.

طراحی مبل راحتی

در انتخاب مبل راحتی باید به طراحی آن نیز توجه داشته باشید. برخی از انواع مبل راحتی جدید با طرح مبلمان سبک میانه قرن بیستم بهترین گزینه هستند؛ زیرا در طراحی این نوع مبل به جزئیات توجه شده و همواره زیبا و منحصر به فرد به نظر می‌رسند. به علاوه، معمولاً در طراحی این مبل‌ها از چوب بیشتری استفاده می‌شود که همین مسئله باعث افزایش زیبایی بصری آن می‌شود. 

مبل راحتی با جنس مخمل یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب انواع مبل راحتی جدید به شمار می‌رود. جنس این نوع مبل ضخیم و محکم است و شست‌وشوی آن بسیار ساده‌تر از سایر انواع مبل است. علاوه بر این، مخمل به دلیل جنس و نمای خاصی که دارد، یکی از بهترین پارچه‌ها برای قرار گرفتن در چیدمان داخلی منازل است.

کارایی مبل راحتی

این موضوع که مبل راحتی شما بهترین کیفیت را دارد، به این معنا نیست که به کارایی آن توجه نداشته باشید. مبلی که با توجه به بودجه اقتصادی خود انتخاب می‌کنید، باید کارایی لازم مانند سهولت جابه‌جایی، به راحتی تمیز شدن، رنگ خنثی و متناسب بودن با چیدمان در هر منزلی را داشته باشد.

مبل راحتی تخت‌خواب‌شو یکی از بهترین گزینه‌هاست. مبل راحتی که به سادگی به تخت‌خواب تبدیل می‌شود، هم فضای کمتری را اشغال می‌کند و هم کارایی بیشتری دارد. همچنین، مبل راحتی که کوسن‌های بیشتری داشته باشد، کاربرد بیشتری دارد.

مبل‌های راحتی چند تکه گزینه مناسب دیگری هستند. این نوع از مبل به راحتی در گوشه منازل قرار می‌گیرند و مکان مناسبی برای لم دادن افراد و آسودگی آن‌ها به شمار می‌روند.

دوام و ماندگاری مبل راحتی

موضوع دیگری که باید در انتخاب انواع مبل راحتی جدید به آن توجه کنید، دوام و ماندگاری آن است. بهتر است پیش از انتخاب مبل راحتی، درباره برندهای مختلف مبلمان و ساخت آن‌ها تحقیق کنید تا بتوانید مبل راحتی با دوام و مقاوم در برابر شست‌وشو خریداری کنید.

در انتخاب انواع مبل راحتی جدید، باید علاوه بر کارایی، راحت بودن مبل را هم در نظر بگیرید. یک مبل راحتی مدرن، به‌روز و راحت که بیشترین استفاده را در منزل شما داشته باشد، می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 

 
ادامه مطلب

خريد صندلي کامپيوتر

خريد صندلی کامپيوتر

 برای اینکه محیط کار و دفتر شما زیبایی لازم را داشته باشد و خسته‌کننده نباشد باید مبلمان اداری مناسبی در آن قرار دهید. مبلمان اداری و چیدمان آن تأثیر بسیاری بر فرایند کار و افزایش انرژی شما دارد. یکی از مهم‌ترین انواع مبلمان اداری صندلی کامپیوتر است که افراد بیشتر وقت خود را روی آن به انجام کار یا استفاده شخصی می‌گذرانند. شما ممکن است به یک صندلی راحت برای نشستن و بازی‌های کامپیوتری طولانی مدت نیاز داشته باشید یا یک صندلی اداری ارگونومیک مناسب برای از بین بردن درد کمر خود بخواهید. در نتیجه، خرید صندلی کامپیوتر راحت، زیبا و ارگونومیک مزایای بی‌شماری دارد و موضوعی ضروری به نظر می‌رسد.

 انتخاب صندلی مناسب، با نگه داشتن بدن در حالت صحیح به کاهش درد کمر، گردن درد و جلوگیری از بیماری‌های عضلانی و عصبی کمک می‌کند.

عوامل مؤثر در خريد صندلي کامپيوتر مناسب

انتخاب یک صندلی مناسب به عوامل گوناگونی مانند طراحی صندلی، راحتی و گارانتی آن بستگی دارد وبرای خرید صندلی کامپیوتر باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید. بررسی این نکات در صندلی شرکت‌های مختلف و مقایسه آن‌ها با یکدیگر به خرید بهترین صندلی برای شما منتهی خواهد شد.

تأثیر طراحی صندلی در چیدمان اداری

طراحی صندلی یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در انتخاب و خرید صندلی کامپیوتر است. بهتر است صندلی کامپیوتری که انتخاب می‌کنید هماهنگ با چیدمان دفتر کارتان باشد. این هماهنگی را باید هم در رنگ صندلی و هم در جنس و طرح آن در نظر داشته باشید. جنس صندلی کامپیوتر ممکن است از پلاستیک تا فلز و چوب متفاوت باشد که با توجه به طراحی داخلی دفتر کار خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

همچنین، جنس و رنگ روکش‌های صندلی نیز متفاوت است.روکش‌های صندلی کامپیوتر معمولاً پارچه‌ای یا چرمی هستند. البته این نکته را باید متذکر شد که انتخاب طرح و خرید صندلی کامپیوتر به سلیقه شما و نوع مبلمانی که برای دفتر کار خود انتخاب کرده‌اید بستگی دارد و نمی‌توان یک سلیقه خاص را برای همه تجویز کرد.  

راحتی؛ مهم‌ترین عامل مؤثر بر خرید صندلی کامپیوتر

عامل دیگری که در خرید صندلی تأثیرگذار است، راحتی آن است. امروزه افراد زمان زیادی را پشت میز کامپیوتر و روی صندلی آن می‌گذرانند. بنابراین، در خرید صندلی کامپیوتر باید به راحتی آن توجه ویژه داشت. سازندگان مبلمان اداری در شرکت‌های مختلف روش‌های گوناگونی را برای رسیدن به این هدف در پیش گرفته‌اند. اکثر صندلی‌های اداری و صندلی‌های کامپیوتر چرخدار ساخته می‌شوند تا افراد بتوانند به راحتی در پشت میز خود جابه‌جا شوند. برای یک صندلی کامپیوتر باید امکانات مختلف حرکتی در نظر گرفته شده باشد تا افراد در آن احساس راحتی داشته باشند. علاوه بر این، صندلی‌هایی که در آن‌ها امکان تنظیم حرکات صندلی مانند امکان تنظیم دسته‌ها، پشتی صندلی و ارتفاع آن برای افراد مختلف پیش‌بینی شده باشد، راحتی بیشتری را برای افراد به ارمغان می‌آورند. در پشتی برخی از صندلی‌ها، برای آسودگی بیشتر افراد، بالش‌هایی تعبیه شده است. برای خرید صندلی کامپیوتر مناسب بهتر است انواع مختلف صندلی را امتحان کنید و راحت‌ترین نوع را انتخاب کنید.

 

 
ادامه مطلب

چگونه می‌توان از انواع مدل مبل ال در چیدمان اتاق نشیمن استفاده کرد؟

مدل مبل ال

یکی از جدیدترین مدل‌های طراحی شده برای مبل‌های راحتی مدل مبل ال است که به صورت چند تکه ساخته شده و در بازار عرضه می‌شود. مبل ال ممکن است در شکل‌های مختلف طراحی شود. مبل ال شکل مدرن، بلوکی و منحنی از شکل‌های مختلف این نوع مبل است.

 مدل مبل ال بسیار راحت بوده و می‌توان آن را در گوشه و کنار منازل کوچک یا بزرگ جای داد. مدل مبل ال این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید تعداد افراد بیشتری را در اتاق نشیمن خود جای دهید و مناسب صاحب‌خانه‌هایی است که تعداد مهمانان آن‌ها معمولاً بیشتر از حد معمول است. همچنین، می‌توان به راحتی و با استفاده از این مدل مبل یک سبک چیدمان مدرن و به‌روز در منزل خود ایجاد کرد. 

به دلیل طراحی خاصی که مدل مبل ال دارد، باید توجه بیشتری به قرار دادن این نوع مبل در کنار سایر وسایل منزل و در طراحی داخلی آن نشان داد. در ادامه روش‌هایی که می‌توانید از این مدل مبل در چیدمان منزل استفاده کنید را می‌خوانید.

مدل مبل ال در گوشه منزل؛ محیطی امن و آرام

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک اتاق نشیمن آرامش و سکوتی است که در آن وجود دارد. قرار دادن مبل ال در گوشه‌ای از اتاق نشیمن منزل شما، آن را به یک گوشه امن تبدیل می‌کند که پس از یک روز خسته‌کننده می‌توانید در آن استراحت کنید.

شما می‌توانید با استفاده از یک آباژور زیبا، منحصر‌به‌فرد، با نوری ملایم و هماهنگ با مبلمان اتاقتان محلی زیبا و آرام بسازید تا از استراحت و مطالعه در آن لذت ببرید. استفاده از مدل مبل ال با رنگ‌های آرام می‌تواند بر آرامش گوشه امن شما تأثیر مستقیم بگذارد. 

مدل مبل ال

گذاشتن مبل ال در کنار دیوار

در فضاهای کوچک، قرار دادن یک مدل مبل ال در کنار دیوار هم راحتی بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد و هم از فضای داخلی استفاده بیشتری می‌شود. این مبل را می‌توان در کنار یک دیوار جای داد و وسایل دیگر را به موازات آن قرار داد.

زمانی که این مدل مبل را در کنار دیوار منزل خود قرار می‌دهید، هماهنگی رنگ آن با رنگ دیوار اهمیت پیدا می‌کند. بنابراین، بهتر است یک مدل مبل ال با رنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا در صورتی که در پایان هر سال قصد عوض کردن رنگ دیوار را داشتید، مبل شما همچنان هماهنگ با دکوراسیون جدید باشد. 

مدل مبل ال؛ مرکز منزل شما

مبل‌های راحتی معمولاً بهترین گزینه برای تبدیل شدن به محور اصلی منزل و قرار گرفتن در کانون توجه آن هستند. یک مدل مبل ال چند تکه برای اینکه به مرکز منزل شما تبدیل شود، به اندازه کافی بزرگ است.

این مدل مبل می‌تواند قسمت‌های مختلف فضای داخلی را از یکدیگر جدا و مسیرهای حرکت در آن ایجاد کند. در صورتی که این سبک از چیدمان را انتخاب کنید، باید بهترین نوع مدل مبل ال را در آن جای دهید؛ زیرا در این حالت، مبل شما از پایه‌ها تا نمای روبه‌رو و پشت در معرض دید قرار می‌گیرد. 

 

 

 

 
ادامه مطلب


        

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت