ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

چه کار کنیم تا در راه اندازی کافی شاپ موفق شویم؟

راه اندازی کافی شاپ

خیلی‌ها هستند که صبحشان را بدون قهوه نمی‌توانند شروع کنند. اما همیشه وقت ندارند در خانه قهوه درست کنند و خرید قهوه از کافی شاپ به عادت روزانه‌شان تبدیل می‌شود. به همین دلیل است که کسب و کار کافی شاپ‌ها از پررونق‌ترین‌های دنیای مدرن است. اما برای اینکه در راه اندازی کافی شاپ موفق شویم لازم است به نکاتی توجه کنیم که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای راه اندازی کافی شاپ نقشه راه داشته باشید

مهم‌ترین قدمی که باید پیش از راه اندازی کافی شاپ بردارید، تهیه نقشه راه است. نقشه راه برای یک کسب و کار به شما می‌گوید چه نوع کسب و کاری دارید و چگونه باید سود کنید، رقیبان را مشخص می‌کند و نیز استراتژی‌هایی را برای رفع مشکلات احتمالی در مسیر رسیدن به هدفتان ارائه می‌کند.

محل درستی را برای کافی‌ شاپتان پیدا کنید

برای اینکه موفق باشید نیاز دارید جای کافی شاپتان را در محل‌های شلوغ انتخاب کنید که در ضمن دید خوبی داشته باشد. باید بدانید پیدا کردن محل ایدئال آسان نیست و باید خوب بگردید.

قبل از اینکه محل خاصی را انتخاب کنید، درمورد جای کافی شاپ‌های موفق تحقیق کنید.

به طراحی داخلی و مبلمان اهمیت دهید

بسیاری از افراد به کافه یا کافی شاپ می‌روند تا تجربه جدیدی را حین خوردن و نوشیدن تجربه کنند. برخی به فضا و طراحی داخلی و راحت و دنج بودن آن به اندازه کیفیت خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها اهمیت می‌دهند. پس خوب است که در زمان راه اندازی به این موضوع هم خوب فکر کنیم.

حسابدار استخدام کنید

بهترین کاری که در راه اندازی کافی شاپ می‌توانید انجام دهید استخدام حسابدار است تا حساب دخل و خرج کافی شاپ را داشته باشد.

اگر قصد دارید خودتان به امور حسابداری رسیدگی کنید باید بدانید ممکن اشتباه کنید یا با مفروضات اشتباهی کار دست خودتان بدهید.

مطمئن شوید کسی را استخدام کنید که به تصویرتان از آینده کار باور دارد و کمکتان می‌کند تا به هدفتان برسید.

کمک مالی بگیرید

پیدا کردن و جمع کردن پول برای راه اندازی کافی شاپ می‌تواند کار مشکلی باشد. بنابراین خوب است با اعضای خانواده و دوستانتان درباره سرمایه‌گذاری صحبت کنید. اگر قرض کردن پول از خانواده و دوستان جزء گزینه‌هایتان نیست، می‌توانید وام بانکی بگیرید.

برای خرج‌های شخصی‌تان پول ذخیره کنید

به جز خرج‌های کسب و کار، نیازهای دیگری نیز دارید که باید در نظر بگیرید. کسب و کار جدیدتان ممکن است در شش ماه اول سودده نباشد، که به معنی این است که باید پولی را برای خرج‌های شخصی‌تان تا زمان سوددهی داشته باشید. پس مطمئن شوید پس‌انداز کافی برای این نیازهای شخصی دارید تا بتوانید کسب و کار را به‌تدریج رشد دهید.

شبکه‌سازی را شروع کنید

داشتن محل مناسب و فروختن قهوه‌های خوب تا اندازه‌ای کارتان را جلو می‌برد. شما باید به مردم این امکان را بدهید که کسب و کار شما را بشناسند تا مشتری‌های بیشتری جذب کنید. مثلاً می‌توانید به خیریه‌های محلی بروید و قهوه مجانی سرو کنید و به این ترتیب مردم شما را خواهند شناخت.

قبل از افتتاح بازاریابی کنید

اگر بازاریابی را موقعی که درهای کافی شاپتان باز می‌شود آغاز کنید، عقب خواهید افتاد. برای داشتن صف مردم پشت در ورودی در روز افتتاح کافی شاپ باید تبلیغات و بازاریابی را پیش‌تر انجام داده باشید. راه‌های بازاریابی ارزان شامل این موارد است:

- تماس با دوستان و آشنایان و دعوت برای روز افتتاح

- پرینت و پخش تبلیغات کاغذی

- استفاده از شبکه‌های مجازی

 

 

 

ادامه مطلب

بهترین صندلی خیاطی چیست؟

صندلی خیاطی

شاید بعضی از افراد تصور کنند خیاط‌ها موقع کار روی هر صندلی‌ای که بنشینند اشکالی ندارد. اما خیاط‌های ماهر می‌دانند که این‌طور نیست. خیاطی شغلی است که نیازمند نشستن‌های طولانی مدت و به صورت متمادی است، آن هم در حالی که باید روی ماشین خیاطی خیمه بزنید! پس بدون صندلی خیاطی مناسب احساس درد و گرفتگی، به‌ویژه در ناحیه گردن و کمر طبیعی خواهد بود. چیزی که می‌تواند در طولانی‌مدت به بیماری‌های گردن و کمر منجر شود.

به همین دلیل لازم است روی خرید صندلی خیاطی استاندارد سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین قبل از خرید صندلی خیاطی نکات زیر را در نظر بگیرید.

پشتی ارگونومیک صندلی خیاطی

کمردرد یکی از شکایت‌های شایع بین خیاط‌های حرفه‌ای است. این مشکل به این علت ایجاد می‌شود که بدون داشتن پشتی مناسبی که کمر شما را ساپورت کند، بدنتان تمایل دارد به جلو و روی میز خم شود. وقتی روبه جلو خم می‌شوید، بخش پایینی کمرتان به سمت عقب نشیمن‌گاه صندلی می‌رود.

با گذشت زمان این شیوه نشستن ممکن است گروهی از ماهیچه‌هایتان را تحت فشار قرار دهد و موجب ناراحتی و کمردرد شود. بنابراین داشتن پشتی مناسب باعث می‌شود کمر شما ساپورت لازم را پیدا کند.

در عین حال یادتان باشد به دنبال صندلی‌هایی باشید که پشتی ارگونومیک داشته باشد تا بخش بالایی کمرتان را هم ساپورت کند. به این ترتیب مهره‌های کمرتان موقع نشستن روی صندلی خیاطی در قوس طبیعی خود باقی خواهد ماند.

وقتی قبل از خرید دارید صندلی را تست می‌کنید، صاف بنشینید، کاملاً به پشتی آن تکیه دهید و مطمئن شوید ستون مهره‌هایتان در حالت قوس طبیعی خود است.

ارتفاع قابل تنظیم نشیمن‌ صندلی

قابلیت تنظیم ارتفاع نشیمن‌ صندلی خیاطی از دیگر مواردی است که موقع خرید باید در نظر بگیرید. با اهرمی ساده زیر نشیمن شما خواهید توانست ارتفاع صندلی را تنظیم کنید، به طوری‌که دست‌هایتان بدون نیاز به تلاش خاصی روی سطح میز کارتان قرار گیرد.

توجه کنید که بسیار مهم است جلوی ایجاد فشار به شانه و دست‌هایتان را بگیرید. این فشار در اثر عدم تناسب بین ارتفاع نشیمن‌گاه صندلی و ارتفاع میز ایجاد می‌شود. در نهایت و بعد از اینکه از تنظیم فاصله بین صندلی خیاطی و میز خیالتان راحت شد مطمئن شوید وقتی روی صندلی می‌نشینید پاهایتان به سطح زمین برسد.

بالشتک صندلی خیاطی

باتوجه به اینکه قرار است ساعت‌های طولانی روی صندلی خیاطی بنشینید، راحتی باید اولویت اولتان باشد. صندلی‌ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی بالشتک برای نشیمن‌گاه و پشتی داشته باشد.

جنس بالشتک نیز مهم است. جنس ایدئال، فوم فشرده است که می‌تواند به‌خوبی وزنتان را تحمل کند. در عین حال حواستان باشد بالشتک‌ها زیادی سفت نباشد، چراکه می‌تواند باعث ناراحتی یا خواب‌رفتگی بدن شود.

صندلی بدون دسته

درحالی‌که بعضی از افراد ترجیح می‌دهند صندلی خیاطی‌شان دسته‌دار باشد، صندلی‌های بدون دسته برای خیاطی معمول‌تر است. نداشتن دسته به این معنی است که شما فضای بیشتری برای حرکت دست‌هایتان دارید که کار را برایتان به‌عنوان خیاط راحت‌تر می‌کند.

صندلی چرخ‌دار

آخرین ویژگی که صندلی خیاطی باید داشته باشد، چرخ‌داربودن است. چرخ باعث می‌شود بتوانید به‌راحتی جابه‌جا شوید، بدون اینکه نیاز باشد از روی صندلی بلند شوید.  

برای هر کاری که به نشستن‌های طولانی احتیاج دارد باید صندلی ارگونومیک و مناسب آن تهیه کنید. سلامتی شما در حین کار، چیزی نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید.

بازدید از صفحه صندلی‌های کار نیلپر می‌تواند به شما در انتخاب صندلی مناسب کمک کند.

 

ادامه مطلب

برای راه اندازی رستوران به چه نکاتی توجه کنیم؟

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران کار آسانی نیست. فکر کردن درباره موضوع، طراحی منو، استخدام کارکنان خوب و اداره هر روزه آن، همگی سخت و وقت‌گیر است.

باید روش درستی را انتخاب کنید، رستورانتان را به جامعه بشناسانید، حواستان به رقابت با رستوران‌های دیگر باشد و با مشتری‌هایتان در ارتباط باشید. همه این‌ها را هم باید در زمانی انجام دهید که غذای خوشمزه‌ و سرویس درجه یکی را ارائه می‌کنید.

اما در راه اندازی رستوران چه کار کنیم که موفق باشیم؟

برای شناساندن رستوران از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و اینستاگرام و تلگرام راهی است که مردم با یکدیگر، سلبریتی‌ها، برندها، محصولات و حتی با رستوران‌ها در ارتباط‌اند.

برای بهترکردن حضور آنلاین رستورانتان یادتان باشد کاربران شبکه‌های اجتماعی چهار چیز اساسی را از رستوران‌ها می‌خواهند:

تخفیف: به مشتری‌هایتان ۱۰درصد تخفیف ویژه فیس‌بوک (یا اینستاگرام یا تلگرام یا...) بدهید.

- محتوای خاصی که جای دیگری پیدا نشود: عکس‌هایی را از روز افتتاح رستورانتان یا محتواهای منحصر به فرد مشابه در اکانت شبکه‌ اجتماعی رستوران پست کنید.

- اطلاعاتی درباره غذاها و خدمات جدید: بگذارید طرفدارانتان از منوی جدید رستوران خبر داشته باشند.

- امکان به اشتراک گذاشتن نظرات: همیشه پذیرای پیشنهادات و انتقادات مشتری‌هایتان باشید و به آن‌ها پاسخ دهید.

رقابت در بازار رستوران‌ها را دست کم نگیرید

یکی دیگر از موارد مهم در راه اندازی رستوران این است که به یاد داشته باشید رستوران مانند هر کسب و کار دیگری نیاز دارد خوب مدیریت شود تا دوام بیاورد. این نکات می‌تواند کمک کند:

- نقاط قوت خود را بشناسید و روی آن مانور دهید.

- رقابت و رقیبان خود را آنالیز کنید، کاستی‌های آن‌ها را تشخیص دهید و از آن بهره‌برداری کنید.

- نقص‌های رستوران خودتان را بشناسید و سعی کنید سریع آن را برطرف کنید.

- همواره نقاط تفاوت جدید و خاصی را بین رستوران خود و رقیبانتان ایجاد کنید.

- مخاطبان خود را بشناسید و بفهمید چقدر نقاط تفاوت شما با دیگر رستوران‌ها برایشان مهم است و آن نقطه تفاوت را پررنگ‌تر کنید.

منوی رستوران است که برای شما مشتری می‌آورد

منو مرکز جهان رستوران است. منو مفهوم و روح کلی رستوران شما را به مشتری‌ها منتقل می‌کند و بنابراین باید حسی را که می‌خواهید نشان دهد. توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند منوی خوبی طراحی کنید:

- در بسیاری از منوهای جذاب آیتم‌های منو با روش آماده‌سازی و طبخ آن غذا شروع می‌شود. کلماتی مانند سرخ‌ شده، آب‌پز شده، کباب شده و... به غذای شما شأن داده و ارزش آن را در نظر مشتری افزایش می‌دهد.

- در منو دلایلی را که غذایی خاص یا متفاوت است یا اسمی منحصر به فرد دارد بیاورید. آیا تخم‌ مرغ‌هایتان محلی است؟ آیا نانتان در رستوران پخته می‌شود؟ آیا از محصولات ارگانیک استفاده می‌کنید؟

- مواد به کار رفته در غذا را در توضیح غذا بیاورید.

- این موضوع را که مواد از کجا آمده است ذکر کنید. مثلاً اینکه برنجتان از شمال است و... .

- جزئیات را بنویسید. برای مثال پاستا انواع مختلفی دارد. بنابراین پاستاهای مختلفی را که در منو دارید با مواد تشکیل دهنده آن ذکر کنید. به این ترتیب هم شأن غذا را بالاتر می‌برید و هم انتخاب را برای مشتری آسان‌تر می‌کنید.

-مبلمان و میز و صندلی زیبا، راحت و متناسب با سبک طراحی داخلی رستوران خود انتخاب کنید تا به فضای رستوران خود هویت درستی بدهید.

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم

صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم

حتماً برای شما هم پیش آمده است تولد فرزند یکی از دوستانتان دعوت باشید، یا فرزندتان تولد یکی از دوستانش دعوت باشد و ندانید کادو چه بخرید. ما برای شما پیشنهاد خرید هدیه‌ای جذاب داریم. پیشنهاد ما این است که به آن‌ها صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم.

هدیه‌ای که هم مورد نیاز هر کودک یا نوجوانی است و هم کمتر پیش می‌آید به‌عنوان هدیه به ذهن بقیه مهمان‌های تولد برسد و بنابراین کادوی خاصی است! به‌علاوه این صندلی‌ها تنوع بسیاری در طرح و نوع دارند که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

اما وقتی می‌خواهیم صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم باید به چه نکاتی دقت کنیم؟ در ادامه بعضی از این نکات را با هم می‌خوانیم.

سایز درست صندلی

 سایز درست صندلی برای هر کودک و نوجوانی به این صورت مشخص می‌شود که وقتی روی صندلی می‌نشیند پایش به زمین برسد. این موضوع برای کودکان کم‌سن‌تر از این جهت اهمیت دارد که خودشان بتوانند از روی صندلی بلند شوند یا روی آن بنشینند و نیازی به کمک پدر و مادر نداشته باشند.

برای کودکان بزرگ‌سال یا نوجوان‌ها هم از این نظر مهم است که بدنشان روی صندلی راحت باشد و در مواقعی که روی آن نشسته‌اند پاهایشان احساس خستگی نکند. پس همیشه قد کودک یا نوجوانی را که قرار است برای او هدیه بخرید در نظر بگیرید.

سنگین و محکم‌ بودن صندلی

یکی دیگر از نکات مهم این است که صندلی باید برای کودک یا نوجوان ایمن باشد و وزن صندلی بخشی از این ایمنی را می‌تواند تضمین کند.

موضوعی که به ویژه درمورد کودکان کم‌سن‌تر اهمیت دارد. صندلی‌ها نه فقط وسیله‌ای برای گذاشتن پشت میز تحریر و استفاده برای درس‌خواندن و نقاشی کودک، بلکه یکی از وسایل بازی اوست.

کودک موقع بازی شاید روی آن بایستد یا از رویش بپرد. حتی وقتی روی صندلی نشسته‌ است بیشتر از بزرگ‌ترها تکان می‌خورد. بنابراین صندلی کودک و نوجوان باید به‌صورتی باشد که در این مواقع خیلی حرکت نکند یا نیفتد تا به کودک آسیبی نرسد.

 صندلی‌های سبک به‌راحتی و با کوچک‌ترین ضربه و حرکتی می‌افتند، پس صندلی کودک و نوجوانی هدیه دهیم که وزن سبکی نداشته باشد. هرچند آن‌قدر هم نباید سنگین باشد که اگر به‌صورت اتفاقی روی کودک افتاد به او آسیبی بزند.

جنس صندلی

 وقتی می‌خواهیم صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم موقع خرید حتماً متوجه تنوع جنس محصولات می‌شویم؛ از صندلی‌های چوبی و پلاستیکی تا جنس‌های نرمی مثل پولیش و حتی صندلی‌های پارچه‌ای.

در انتخاب بین این جنس‌ها باید هم به سن کودک و نوجوان و هم به استفاده‌ای که قرار است از آن صندلی کند توجه کنید.

صندلی‌های پولیشی برای بچه‌ها جذاب است، چون بسیار نرم و راحت است و جای خوبی برای استراحت و بازی کودک است. به‌ویژه اینکه وزن آن سبک است و کودک می‌تواند به‌راحتی جای آن را عوض کند. اما این صندلی‌‌ها برای قرار دادن پشت میز یا میز تحریر به منظور مطالعه، نقاشی‌ کردن، خمیربازی و... مناسب نیست.

برای چنین استفاده‌هایی باید از صندلی‌های چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید. برخی صندلی چوبی ظاهر بهتری دارند اما تمیزکردن آن مشکل‌تر از پلاستیکی است. بنابراین برای کودکان کم‌سن‌تر صندلی پلاستیکی گزینه مناسب‌تری است.

 

ادامه مطلب

نکاتی درباره خرید مبل راحتی از جشنواره تخفیف مبل

جشنواره تخفیف مبل

هر از گاهی در شهرهای بزرگ کشور جشنواره‌های فروش انواع لوازم خانه برگزار می‌شود که به علت تخفیف‌های خوب محصولات ارائه شده در آن‌ها، طرفداران بسیاری دارد. از جمله این جشنواره‌ها جشنواره تخفیف مبل است که هر سال در تهران هم برپا و استقبال شدیدی از آن می‌شود.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند مبلمان خود را از جشنواره تخفیف مبل بخرند چون هم قیمت‌ها مناسب است و هم تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های مختلف از سراسر کشور همه در یک جا جمع می‌شوند. بنابراین تنوع محصولات زیاد است و امکان انتخاب‌ها بیشتر.

اما برای خرید مبل راحتی از جشنواره تخفیف مبل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

نیازتان را برآورده کند

اولین نکته‌ای که باید در خرید مبل راحتی در نظر بگیرید این است که آیا نیازتان را برآورده می‌کند یا نه. مثلاً آیا برای چند ساعت نشستن و استراحت در اتاق نشیمن به اندازه کافی راحت است، یا به تعداد افرادی که در این اتاق دور هم جمع می‌شوند هست یا نه.

این موضوع که نوع و اندازه و دیگر ویژگی‌های مبل راحتی‌تان متناسب با سبک زندگی شما باشد نکته بسیار مهمی است.

به اندازه فضایتان باشد

 یکی‌دو سانتی‌متر در ابعاد خانه شاید رقم ناچیزی به نظر برسد. ولی همین رقم کوچک، وقتی مبلی را می‌خرید و به دلیل همان یکی دو سانت در فضایتان جا نمی‌شود، اهمیت خود را نشان می‌دهد.

پس همیشه پیش از خرید جای مبل‌ها را دقیقاً مشخص و اندازه‌گیری کنید.

راحت باشد

 مبل راحتی همان‌طور که از اسمش برمی‌آید باید راحت باشد. ما خیلی وقت‌ها در خرید مبلمان بیشتر به ظاهر مبل توجه می‌کنیم، اما درباره مبل راحتی باید راحت بودن را در درجه اول اهمیت قرار دهیم.

پس قبل از خرید مبل راحتی از جشنواره تخفیف مبل، حتماً روی آن بنشینید و میزان راحتی‌اش را چک کنید.

بادوام باشد

 موقع خرید مبل حتماً به اسکلت یا چارچوب آن دقت کنید که فاکتوری اساسی در استحکام مبل و همچنین راحتی آن است.

به خاطر داشته باشید اسکلت مبل از چوب سخت باشد تا بخش‌های اتصالات دوام بیشتری داشته باشد. این مسئله عمر طولانی مبل شما را تضمین خواهد کرد.

به علاوه استفاده از فوم فشرده در تشک‌ها برای راحتی و دوام بیشتر توصیه می‌شود. شاید با دیدن ظاهر مبل تشخیص جنس مواد استفاده شده در آن مشکل باشد، بنابراین خجالت نکشید و این سوالات را از فروشنده بپرسید.

پارچه مبل متناسب با سبک زندگی شما باشد

 اگر حیوان خانگی دارید که چنگ می‌زند و روی مبل هم رفت و آمد دارد، حتماً پارچه‌ای را برای مبلتان انتخاب کنید که نخ‌کش نشود.

معمولاً برای این افراد پیشنهاد می‌شود کلاً قید پارچه‌های بافته‌شده را بزنند و مستقیما به سراغ جنس‌هایی مثل مخمل بروند.

 ضمناً اگر قرار است زیاد از مبلتان استفاده کنید و مثلاً روی آن غذا بخورید، احتمالاً خیلی زود کثیف شود. اما یادتان باشد مبلمان خوب، یک سرمایه‌گذاری است و باید از آن مراقبت کرد.

پس بهتر است به محض خرید و تحویل آن در خانه، برایش روکش‌ بدوزید تا کثیف نشود و عمر بیشتری داشته باشد. به ویژه اینکه این روزها روکش‌های خوب و زیبایی با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار پیدا می‌شود.

 

ادامه مطلب

نکاتی که قبل از راه اندازی فست فود باید در نظر بگیریم

راه اندازی فست فود

وقتی می‌خواهید رستوران فست فودی راه بیندازید، فارغ از اینکه شعبه یک رستوران زنجیره‌ای بزرگ باشید یا مستقل کار کنید، نکات خاصی وجود دارد که باید پیش از هر کاری در نظر بگیرید. در اینجا به بعضی از این موارد برای راه اندازی فست فود اشاره می‌کنیم.

نوع غذا در فست فودی شما

پیش از راه اندازی فست فود باید تصمیم بگیرید چه نوع غذایی قرار است در رستوران خود ارائه کنید. هرچند رستوارن‌های فست فود در ابتدا با فروش همبرگر شناخته می‌شدند، امروزه مجبور نیستید خود را به نوع خاصی از غذا محدود کنید.

 مثلاً فست فودی‌های متروها معمولاً و برای اجتناب از تولید بوی روغن سرخ‌شده در مترو، فقط ساندویچ سرد همراه با سبزیجات می‌فروشند.

بنابراین فارغ از اینکه شعبه فست فودی زنجیره‌ای هستید یا نه، لیست کاملی از غذاهایی را که در نظر دارید در رستورانتان داشته باشید آماده کنید.

به فست‌ فودی‌های زنجیره‌ای بپیوندیم یا نه؟

پیوستن به یک برند و فست فودی زنجیره‌ای سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد. اما موضوع این است که در صورتی که آن برند مشهور باشد، احتمال اینکه این سرمایه و حتی بیشتر از آن بازگردد زیاد است.

راه اندازی فست فود مستقل و شخصی نیازمند سرمایه کمتری است، ولی ریسک اینکه مشتری‌ها غذای شما را نپسندند بیشتر از حالتی است که شعبه برند شناخته شده‌ای باشید.

در عین حال اگر دستور غذاهای خودتان را دارید و می‌خواهید همان‌ها را سرو کنید، نمی‌توانید به‌عنوان شعبه یک برند آن‌ها را در رستورانتان ارائه کنید.

مکان مناسبی را انتخاب کنید

مکان رستوران فاکتور مهمی است که قبل از راه اندازی فست فود باید در نظر بگیرید، چراکه مشخص می‌کند رستورانتان چه تعداد مشتری خواهد داشت.

اگر فست فودی شما در مکانی با رفت و آمد و ترافیک کم باشد یا به راحتی دیده نشود، به احتمال زیاد کسب و کار شما موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

 صاحبان رستوران‌های فست فودی معمولاً رستوران‌هایشان را کنار خیابان‌های تجاری و مراکز خرید و همچنین نزدیک فست فودی‌های دیگر راه می‌اندازند.

مال‌ها و مرکزخریدهای بزرگ و نیز کالج‌ها و دانشگاه‌ها گزینه‌های دیگر برای راه اندازی فست فود است.

برای کسب و کار خود سرمایه جمع کنید

 درمورد اینکه برای راه اندازی فست فود خود چقدر سرمایه نیاز و نیز چه راه‌هایی برای جمع‌آوری آن پیش رو دارید فکر کنید.

یکی از این راه‌ها گرفتن وام بانکی است. با این حال بهترین راهی که با آن می‌توانید سرمایه کسب کنید این است که برنامه‌ای برای کسب و کار خود بریزد و به سرمایه‌گذارهای بالقوه فکر کنید.

برنامه کسب و کار شما باید شامل اطلاعاتی باشد مبنی بر اینکه آیا شعبه‌ای از یک فست فودی زنجیره‌ای می‌شوید یا فست فود شخصی خودتان را راه اندازی خواهید کرد.

 در صورت انتخاب اول و پیوستن به یک برند، باید مواردی همچون اسم برند، بازگشت سرمایه و سود و ضرر کسب و کار را در برنامه بیاورید.

همچنین در برنامه‌تان مشخص کنید چه چیزی فست فود شما را از دیگران متفاوت می‌کند تا سرمایه‌گذاران بدانند روی چه کسب و کاری سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

ادامه مطلب

چند راه خلاقانه برای آراستن دیوارهای اتاق نهارخوری

نهارخوری

اتاق ناهارخوری جایی است که خانواده و مهمان‌ها از آن استفاده می‌کنند، اما بیشتر اوقات خالی است. همین موضوع که این اتاق به قول معروف به‌صورت 24/7 استفاده نمی‌شود، دلیل خوبی است برای اینکه بتوانید آن را با دکورها و رنگ‌های متنوع‌تری در مقایسه با اتاق‌های دیگر بیارایید. به این صورت از وقت‌هایی که در اتاق ناهارخوری می‌گذارید لذت بیشتری خواهید برد.

در اینجا چند ایده جالب را برای آرایش خلاقانه دیوارهای ناهارخوری می‌خوانیم.

با کاغذ دیواری فضای ناهارخوری را عوض کنید

بسیاری از ما علاقه داریم فضای ناهارخوری‌مان روح و گرما داشته باشد. اینکه بخواهید به جایی فضای گرم بدهید کمی سخت است. اما چیزهایی که حالت چوب دارد این روزها مد است و می‌تواند به هر فضایی روح و گرما ببخشد.

 بنابراین یکی از دیوارهای کوچک ناهارخوری را با چوب یا کاغذ دیواری تم چوب بیارایید. در عین حال حواستان باشد از رنگ خیلی تیره استفاده نکنید که فضا گرفته نشود.

اما بعضی‌ها حال و هوای خنثی را ترجیح می‌دهند. کاغذ دیواری‌های با رنگ‌های متالیک و طرح‌های گرافیکی به فضا حالتی خنثی می‌دهند و آن را روشن می‌کنند. این موضوع حتی درمورد اتاق‌های ناهارخوری خیلی کوچک هم تا زمانی که طرح‌های گرافیکی ساده استفاده کنید صادق است.

اما اکثر ما عاشق طرح راه‌راه هستیم، مخصوصا روی دیوار. راه‌های پهن افقی به‌جز قشنگی، این ویژگی را دارد که می‌تواند اتاق‌های ناهارخوری کوچک را بزرگ‌تر نشان دهد. بهتر است راه‌ها بیشتر از یکی‌دو رنگ نباشد که فضا شلوغ به نظر نرسد. طرح‌های هنری روی راه‌ها برای اتاق‌های بزرگ‌تر می‌تواند مناسب باشد.

قوه خلاقه خود را به کار بیندازید

اگر ناهارخوری‌تان فضای کسل‌کننده‌ای دارد می‌توانید از طرح‌ها و رنگ‌های شلوغ برای آراستن دیوارها استفاده کنید. از به کاربردن این طرح‌ها و رنگ‌ها خجالت نکشید. این اتاق کمترین استفاده را در خانه دارد، پس تا می‌توانید در آراستن آن خلاقیت داشته باشید و نترسید. حتی می‌توانید طرح‌ها را با هم مخلوط کنید، مثلا گلدار را با راه‌راه! اما خیلی هم زیاده‌روی نکنید و دیواری را برای کاغذدیواری تک‌رنگ باقی بگذارید.

از استفاده از رنگ‌های جیغ نترسید

قطعا بسیاری از ما رنگ‌های جیغی مثل قرمز یا سرخابی را بسیار دوست داریم اما معمولا از به کار بردن آن‌ها در طراحی داخلی خانه اکراه داریم. اتاق ناهارخوری جایی است که می‌توانیم این ترس را هم کنار بگذاریم.

با پرده به ناهارخوری خود رنگ ببخشید

می‌توانید دیوارهای اتاق ناهارخوری خود را رنگ کنید. اما راه ساده‌تر عوض کردن پرده‌هاست. اگر زمانی برای پروژه رنگ‌کردن دیوارها ندارید، یک پرده می‌تواند رنگ مورد علاقه شما را به اتاق بیاورد. پرده‌های طرح‌دار هم می‌توانند رنگ‌های متنوعی به فضا ببخشد و ضمناً انتخاب‌هایتان را برای تغییر فضای ناهارخوری زیاد کند.

یکی از ترفندهایی که در اینجا خوب است به آن اشاره کنیم این است که در استفاده از پرده خست به خرج ندهید. یعنی اگر می‌خواهید از پرده رنگی یا طرح‌دار به منظور عوض کردن فضای ناهارخوری استفاده کنید و پنجره شما کوچک است، پرده را کمی بزرگ‌تر از پنجره بگیرید.

از تصویر مناظر طبیعی استفاده کنید

تصاویری که از مناظر طبیعی هستند فضای اتاق ناهارخوری را آرام می‌کنند. مثلاً تصویر بزرگی از ساحل می‌تواند برای مهمان‌ها آرامش‌بخش باشد تا از بودن و غذاخوردن در این اتاق لذت ببرند.

 

 

 

 

ادامه مطلب

نکاتی درباره خرید صندلی کلاس و صندلی کنکوری ها

صندلی کنکوری ها

از آنجایی که دانش‌آموزان بیشترین زمان روز خود را پشت میزهای کلاس درس می‌گذرانند، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای یادگیری بهتر و نیز زندگی سالم‌تر آن‌ها، کلاس‌های درس مجهز به میز و صندلی مناسب است. در سال کنکور ساعات مطالعه و درس بیشتر می‌شود و بنابراین صندلی کنکوری ها بیشتر اهمیت دارد.

به علاوه انتخاب درست یا نادرست وسایل کلاس، آن چیزی است که تعیین می‌کند مسئولان مدرسه بعد از چند سال مجبورند این وسایل را تعویض کنند یا نه.

پس انتخاب میز و صندلی مناسب نه‌تنها در آموزش صحیح و بالابردن سطح یادگیری و روحیه دانش‌آموزان تأثیر دارد، بلکه چیزی شبیه سرمایه‌گذاری برای مدرسه است. به ویژه با توجه به انتخاب‌های متعددی که پیش رو وجود دارد.

اما صندلی‌ کلاس درس و به ویژه صندلی کنکوری ها چه خصوصیاتی باید داشته باشد و در خرید آن باید به چه مواردی توجه کرد؟

سایز صندلی

 وقتی به دنبال صندلی کلاس درس می‌گردید، اولین مسئله سایز صندلی‌ها است، چیزی که به سن دانش‌آموزان برمی‌گردد. البته واضح است همه دانش‌آموزان هم‌سن، هم‌سایز نیستند اما باید متوسط سایز آن‌ها را در نظر بگیرید تا صندلی‌ها نه زیادی بزرگ و نه زیادی کوچک باشند.

 قد دانش‌آموزان یک کلاس هم بسیار متفاوت است، با این حال بهتر است بلند‌ترین صندلی در آن سایز را انتخاب کنید؛ چراکه دانش‌آموزان کوتاه قد بهتر می‌توانند خودشان را با صندلی‌های بلند وفق بدهند تا دانش‌آموزان بلندقد با صندلی‌های کوتاه.

نوع صندلی

 برای انتخاب نوع صندلی اولین مسئله این است که ببینید می‌خواهید صندلی تنها بخرید یا صندلی با میز سر خود. هر دوی این انتخاب‌ها فایده‌های خودشان را دارند. صندلی‌های با میز سر خود برای تمیزکردن یا حرکت دادن راحت‌ترند.

 در مقابل صندلی‌های جدا می‌توانند استفاده چندمنظوره داشته باشند و نیز در مواقعی که از آن‌ها استفاده نمی‌شود گوشه کلاس جمع شوند.

جنس صندلی

بیشتر صندلی‌های کلاس‌های درس از جنس پلی استر یا پلاستیک نرم همراه با چارچوب فلزی است. این صندلی‌ها در رنگ‌های مختلفی وجود دارد، سبک است و معمولاً قیمت مناسبی دارد.

صندلی‌های پلاستیک سخت معمولاً دوام بیشتر و گارانتی‌های طولانی‌مدت‌تری دارند. در عین حال برخی از مسئولان مدرسه صندلی‌های چوبی را دوست دارند که حس و حال کلاس‌های قدیمی را به فضا بدهد.

صندلی کنکوری ها

کنکور یکی از حیاتی‌ترین اتفاقات زندگی علمی و شغلی هر ایرانی است، چیزی که معمولاً کسی علاقه‌ای به آن ندارد ولی آن‌قدر مهم است که گاهی می‌تواند به‌کل سرنوشت فرد را تغییر دهد. اما همه درس‌خواندن‌های چند ماهه و حتی چند ساله یک طرف، آن چند ساعت سر جلسه کنکور هم یک طرف. فضای جلسه، آرامش ذهنی و راحتی جسمی دانش‌آموزان سر امتحان عوامل تعیین‌کننده‌ای در تعیین نتیجه کنکور است.

 یکی از عناصر راحتی جسمی فرد، صندلی‌ای است که او به مدت دوسه ساعت، بدون استراحت، روی آن می‌نشیند. بنابراین مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید صندلی کنکوری ها باید در نظر بگیریم، ارگونومیک بودن آن است.

یعنی صندلی و ابعاد آن متناسب و نیز با فیزیک بدن سازگار باشد تا موجب کمردرد یا گردن درد دانش‌آموز نشود. نکته اصلی هم در اینجا ارتفاع نشیمن‌گاه صندلی و فاصله آن تا دسته میز است که باید استاندارد باشد. این ارتفاع استاندارد برای نشیمن‌گاه صندلی ۴۶ سانتی‌متر و برای دسته میز ۷۶ سانتی‌متر از سطح زمین است. 

 

 

 

 

ادامه مطلب

چند نکته برای انتخاب بهترین صندلی رستورانی برای کافه

بهترین صندلی رستورانی

آیا به تازگی وارد کسب‌و‌کار کافه یا رستوران شده‌اید و به دنبال ست صندلی رستورانی عالی برای آن می‌گردید؟ این مطلب کمکتان می‌کند بهترین صندلی رستورانی متناسب با کافه یا رستورران خود را انتخاب کنید.

پس فقط نکات زیر را بخوانید. این نکات تمام جنبه‌هایی را که باید موقع خرید صندلی رستورانی در نظر بگیرید به شما می‌گوید، جنبه‌هایی مثل سطح راحتی، دوام، جنس و... اما قبل از اینکه برویم سراغ نکات انتخاب صندلی رستورانی، ببینیم چرا در نظر گرفتن این جنبه‌ها ضروری است.

اهمیت ست میز و صندلی رستورانی

میز و صندلی رستورانی ویژگی‌های ارزشمند یک رستوران یا کافه هستند که حرف‌های زیادی درباره آنجا به مشتری می‌زنند.

 وقتی به رستوران یا کافه‌ای می‌رویم، آنچه ما را جذب می‌کند فضا و طراحی داخلی، وسایل و میز و صندلی‌های آنجا است. اگر برایمان جذاب بود آن وقت انتخاب می‌کنیم به آن رستوران یا کافه برویم یا نه.

بنابراین میز و صندلی رستوران شماست که باعث رونق کار یا در مقابل کم‌شدن مشتری‌هایتان می‌شود. برای مشتری مهم است زمانی که در کافه نشسته است، جایش راحت و فضا دل‌انگیز باشد. خواندن این متن شما را راهنمایی می‌کند میز و صندلی رستورانی خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

سطح راحتی

اولین چیزی که موقع خرید صندلی رستورانی نیاز به چک کردن آن دارید راحتی آن است. روی صندلی بنشینید و راحتی صندلی را از جنبه‌های مختلف بسنجید. حالت نشیمن‌ و همچنین پشتی صندلی را چک کنید و ببینید آیا متناسب با بدن هست یا نه.

 اینکه نشیمن‌ و پشتی بالشتک دارد و بالشتک‌ها سفت هستند یا نرم، نکته دیگری است که باید در نظر بگیرید. برای این منظور لازم است برای مدت طولانی‌تری روی صندلی بنشینید و میزان راحتی آن را با گذشت زمان چک کنید.

وزن، ارتفاع و وزن صندلی

چه نوع صندلی رستورانی برای کافه‌تان در نظر دارید؟ صندلی بلند، کوتاه یا متوسط؟ کافه جایی است که مردم معمولاً دوست دارند مدت زیادی در آن بنشینند و لذا صندلی‌های کوتاه و متوسط برای آن انتخاب بهتری است.

 ضمناً پشتی بلند صندلی را فراموش نکنید، چراکه برای صندلی رستورانی اصلی مهم است، هم از نظر راحتی و هم از نظر ظاهر.

به علاوه، وزن صندلی را چک کنید. صندلی رستورانی برای کافه نباید طوری باشد که وقتی روی آن نشسته‌اید جابه‌جا شود، چون برای مشتری آزاردهنده است. پس صندلی‌های سنگین‌تر انتخاب بهتری است. سایز معمول برای صندلی رستورانی نیز ۴۰ در ۴۵ در ۵۰ سانتی‌متر است.

طراحی صندلی رستورانی

طراحی صندلی رستورانی از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. یک صندلی با طراحی خوب قطعاً ظاهر کافه‌تان را بهتر می‌کند. هرچند این مورد دیگر به سلیقه خودتان برمی‌گردد.

جنس صندلی

جنس میز و صندلی شما هم از جنبه‌های مختلفی مهم است. در انتخاب جنس نه تنها دوام آن مهم است، بلکه صندلی باید متناسب با فضای کافه یا رستوران باشد.

مثلاً صندلی چوبی یا آن‌هایی که شبیه چوب هستند، حس گرما به فضا منتقل می‌کنند و صندلی‌های فلزی فضایی سرد دارند. صندلی‌های بسیاری هم هستند که ترکیب این دو جنس‌اند و می‌توانند این دو حس را تعدیل کنند.

از صفحه صندلی‌های رستورانی شرکت نیلپر هم بازدید کنید. شاید صندلی دلخواه خود را همین‌جا پیدا کنید!

 

ادامه مطلب

مبل کلاسیک

قیمت مبل کلاسیک

مبل کلاسیک جزء آن دسته از مبلمان است که هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شوند و می‌توان آن را با هر نوع از چیدمان هماهنگ کرد. علاوه بر این، اغلب مردم این نوع مبل را رسمی‌تر از مبل راحتی می‌دانند. شاید همین مسائل را بتوان دلایلی بر بالاتر بودن قیمت مبل کلاسیک نسبت به مبل راحتی دانست. البته عوامل دیگری نیز بر قیمت مبل کلاسیک تأثیرگذار هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

عوامل مؤثر بر قیمت مبل کلاسیک

قیمت مبل کلاسیک معمولاً بیشتر از قیمت مبل راحتی است. قیمت مبل کلاسیک اغلب از 9.000.000 تومان شروع می‌شود. عوامل مختلفی ممکن است بر قیمت این نوع مبل تأثیر بگذارند که از جمله عبارتند از:

- اقبال عمومی: با وجود اینکه مبل راحتی طرفداران زیادی دارد، اما مبل کلاسیک نیز طرفداران خاص خود را دارد؛ چرا که این نوع از مبلمان به دلیل ظاهر لوکسی که دارند، فضایی رسمی ایجاد می‌کنند و مناسب مهمانی‌های مهم هستند. با توجه به اینکه قیمت مبل کلاسیک در مقایسه با مبل استیل کمتر است، اغلب افراد ترجیح می‌دهند به جای خرید مبل استیل، اقدام به خرید مبل کلاسیک کنند.

- جنس مبل کلاسیک: عامل دیگری که بر قیمت مبل کلاسیک تأثیرگذار است، جنس آن است. این نوع مبل معمولاً از ترکیب چوب و پارچه ساخته می‌شود. هر چه جنس چوب و پارچه به کار رفته در مبل کیفیت بهتری داشته باشد، مبل قیمت بالاتری هم خواهد داشت. جنس چوب این نوع مبل معمولاً از چوب‌هایی مانند راش، گردو، نراد و یا حتی چوب مصنوعی است. استفاده از چوب در مبل کلاسیک علاوه بر اینکه قابلیت طراحی و منبت‌کاری آن را افزایش می‌دهد، موجب افزایش دوام و ماندگاری طولانی‌تر این نوع از مبلمان نیز می‌شود. پارچه به کار رفته در این نوع مبل نیز متفاوت است و انتخاب آن کاملاً به سلیقه مشتری بستگی دارد. نشیمن مبل کلاسیک نیز در اکثر موارد از جنس فوم سرد است؛ این موضوع باعث می‌شود که در طولانی مدت مبل حالت ارتجاعی خود را از دست نداده و پس از برخاستن افراد از روی آن، نشیمن مبل به حالت اولیه خود برگردد.

- طراحی مبل کلاسیک: اغلب قیمت مبل کلاسیک، به دلیل ظرافت خاصی که در طراحی آن وجود دارد، بیشتر از قیمت مبل راحتی است. در طراحی مبل کلاسیک معمولاً از منبت‌کاری‌های پیچیده و بسیار ظریف استفاده می‌شود و پایه‌های آن نیز با ظرافت خاصی کنده‌کاری می‌شود. هرچه نوع این طراحی بهتر باشد و سبک منبت‌کاری و کنده‌کاری‌های موجود در آن ظریف‌تر و با دقت بیشتری باشد، قیمت مبل کلاسیک نیز بالاتر خواهد بود.

برای خرید یک مبل کلاسیک با کیفیت بالا و قیمت متناسب با آن بهتر است ابتدا محصولات مختلف موجود در بازار را با یکدیگر مقایسه کنید و پس از آن اقدام به خرید یک مبل با کیفیت بالا کنید که دوام طولانی‌تری داشته باشد و برای سالهای سال بتوانید از آن در چیدمان داخلی منازل خود استفاده کنید. بهتر است برای مقایسه بهتر محصولات مختلف یکدیگر، ابتدا به وب‌سایت‌های مختلف فروش مبلمان و فروشگاه‌ها و بازارهای متنوع مبلمان مراجعه کنید و با توجه به کیفیت‌های مختلف، مبلی متناسب با هزینه خود خریداری کنید.

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت